Американско-канадска епархија: актуелности
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Детроит (25.02.2008)

Во чест на свети Георгиј Кратовски

Архиерејска Божествена Литургија во Виндзор (19.02.2008)

Во неделата на митарот и фарисејот

Божествена Литургија (10.02.2008)

На денот на свети Исак Сирин и свети Ефрем Сирин

Веронаука во црквата во Мичиген (05.02.2008)Божествена Литургија во Монтреал (04.02.2008)Богојавление во Мичиген (21.01.2008)Архиерејска Божествена Литургија во Кембриџ, Онтарио (01.01.2008)Посета на грчкиот православен манастир на свети Антониј во Аризона (27.12.2007)

Фотографски материјал

Божиќен ораториум - Епископ Иларион Алфеев (27.12.2007)Архиерејска Божествена Литургија во Њу Џерси (17.12.2007)Архиерејска Божествена Литургија во Торонто (09.12.2007)

На празникот на свети Климент Охридски

Предавања по веронаука (01.12.2007)

Во црквата на Рождество на Пресвета Богородица во Стерлинг Хајтс, Мичиган

Божествени Литургии во Лос Анџелес (28.11.2007)

Радост во црковната општина на Пресвета Богородица

Изложба и промоција на делата на Митрополитот американско-канадски г. Методиј (02.11.2007)

Во галеријата „Мала станица“ во Скопје

Криви дол, Скопје (24.10.2007)

Божествена Литургија

Завршени градежните работи на црквата на свети Никола во Виндзор, Канада (20.10.2007)Архиерејска Божествена Литургија во Стерлинг Хајтс, Мичиген (04.10.2007)Црковно-народен собир на Американско-канадската македонска православна епархија (09.09.2007)Божествена Литургија во Чикаго (10.08.2007)

На празникот на света Параскева

Чикаго (10.08.2007)

Бдение во чест на преподобна маченичка Параскева

Архиерејска Божествена Литургија на празникот на свети Илија (04.08.2007)

Свети Георгиј, Криви дол

Архиерејска Божествена Литургија во Краун Поинт (14.07.2007)Посета на манастирот на свети Сава Ерусалимски во Детроит (06.07.2007)На празникот на Свети Наум Охридски (06.07.2007)

Фирмингтон Хилс, Детроит

Архиерејска Божествена Литургија во Детроит (06.07.2007)

На денот на светиот маченик Леонтиј