Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Журче (18.05.2012)

На 15 мај 2012 г. на празникот на Свети Атанасиј Велики архиепископ александриски, во манастирот Свети Атанасиј во демирхисарското село Журче, Неговото Високопресвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор австралиски господин Петар чиноначалствуаше со Божествена Литургија. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

     

 

     

 

      

 

     

 

     

 

      

 

      

 

      

 

      

 

      

 

 

Извор: Преминпортал