Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Вечерна богослужба во Журче (15.05.2012)

Во предвечерието на празникот на свети Атанасиј Велики архиепископ Александриски, на 14 мај 2012 г. во манастирот на свети Атанасиј во демирхисарското село Журче,  Неговото високо пресвештенство Митрополитот Пелагониско-Австралиски Господин Петар чиноначалствуаше со Вечерната богослужба.

 

  

 

  

 

     

 

     

 

  

 

   

 

    

 

     

 

   

 

Извор: Преминпортал