Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Прочка во Битола (06.03.2011)

На 06.03.2011 година, на (Прочка-Поклади), Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар отслужи воскресна Божествена Литургија во храмот на Пресвета Богородица во Битола, а Вечерна Богослужба во храмот на свети великомаченик Димитриј во Битола.

 

          

 

         

 

        

Известува: Весна Апостоловска