Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Битола (07.11.2010)

На 07.11.2010 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар, благоволи да отслужи Воскресна Божествена Литургија во храмот на свети Архангел Гаврил во Битола.

Известува: Весна Апостоловска