Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Осветување на манастирот на Рождество на Пресвета Богородица во с. Никодим (прилепско) (17.10.2010)

На 17.10.2010 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски Г. Петар, благоволи да го освети манастирот „Рождество на Пресвета Богородица# во с. Никодим, Прилепско Архиерејско Намесништво.

 

     

 

     

 

Известува: Весна Апостоловска