Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Прилеп (10.10.2010)

Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар, на 10.10.2010 г., кога се празнуваат светите маченици Калистрат и другите и светата маченичка Акилина, отслужи воскресна Божествена Литургија во храмот на светите Кирил и Методиј во Прилеп.

 

      

 

Известува: Весна Апостоловска