Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Годишното Собрание на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп (01.10.2010)

На 01.10.2010 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски Г. Петар, благоволи да присуствува на Годишното Собрание на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп.

 

     

Известува: Весна Апостоловска