Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во с. Крстоар, Битола (30-09-2010)

На ден 27.09.2010 година (Воздвижение на Чесниот Крст - Крстовден), Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско - пелагониски и администратор австралиско - новозеландски Г. Петар, благоволи да отслужи празнична Божествена Литургија во манастирот Свети Христифор во с. Крстоар, Битола.