Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Вечерна Богослужба во црквата на светите Петар и Павле во с. Подмочани (12.07.2010)

На 11.07.2010 г., кога Црквата Божја го празнува преносот на моштите на светите бесребреници Кир и Јован, Неговото Високопреосвештенство Митрополит Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар, благоволи да отслужи празнична вечерна богослужба во храмот на Свети Петар и Павле во с. Подмочани.

 

                

Известува: Весна Апостоловска