Vesti i nastani
 
 
 
 
 

На празникот на светите Константин и Елена во Битола (03.06.2010)

На 02.06.2010 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски Г. Петар, благоволи да отслужи Празнична вечерна Богослужба во храмот “Св. Константин и Елена“ во Битола;

            

 

На 03.06.2010 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Г. Петар отслужи Празнична Божествена Литургија во истиот храм.