Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија и Венчавка (16.05.2010)

На 16.05.2010 г. (Св. мч-ци Тимотеј и Мавра), Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар, благоволи да отслужи Воскресна Божествена Литургија и во текот на Божествената Литургија благоволи да го изврши чинот Венчание врз чедата Божји Роберт и Виолета Илиески, во храмот на Св. Благовештение во Прилеп.

 

           

 

 

Известува: Весна Апостоловска