Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Прес-конференција (31.03.2010)

На 31.03.2010 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австалиско-новозеландски Г. Петар, во просториите на Светата Митрополија во Битола, одржа прес-конференција и ја произнесе Велигденската беседа (посланица) до верните чеда на оваа епархија.

 

    

 

Известува: Весна Апостоловска