Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Литургија на Претходноосветени Дарови во Битола (22.03.2010)

На 22 март 2010 година, Св. 40 мч-ци во Севастија, Неговото Високопреосвештенство Митрополит Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски Г. Петар, благоволи да отслужи Литургија на Претходноосветени Дарови во храмот на Св. Четириесет Маченици - Крк кардаш, во Битола.

 

      

 

     

 

 

Известува: Весна Апостоловска