Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Крушево (21.03.2010)

На 21 март 2010 година,  преп. Теофилакт Никомидиски, Неговото Високопреосвештенство Митрополит Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар, благоволи да отслужи Василиева Божествена Литургија во храмот “Св. Спас” во Крушево.

 

     

Известува: Весна Апостоловска