Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Акатист кон Пресвета Богородица (19.03.2010)

На 19 март 2010 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар, благоволи да отслужи мало повечерие со Акатист во храмот на Пресвета Богородица во Битола.

 

     

 

 

Известува: Весна Апостоловска