Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во Битола (18.03.2010)

На 17/18 март 2010 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар отслужи сеноќно бдение со Литургија на Претходноосветени Дарови  во храмот на Пресвета Богородица во Битола.

 

      

 

      

 

      

Известува: Весна Апостоловска