Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Битола (14.03.2010)

На 14 март 2010 година, на денот на преподобна маченичка Евдокија, Неговото Високопреосвештенство Митрополит Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар благоволи да отслужи Воскресна Божествена Литургија во храмот на свети великомаченик Димитриј во Битола.

 

      

 

Известува: Весна Апостоловска