Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Акатист кон Пресвета Богородица (07.03.2010)

На 05 март 2010 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски Г. Петар благоволи да отслужи мало повечерие со Акатист во храмот “Пресвета Богородица” во Битола.

 

     

 

Известува: Весна Апостоловска