Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ресен (28.02.2010)

На 28.02.2010 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот г. Петар, благоволи да отслужи Воскресна Божествена Литургија во храмот на светиот великомаченик Георгиј во Ресен.

 

    

 

     

 

 

 

Известува: Весна Апостоловска