Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Акатист кон Пресвета Богородица (26.02.2010)

На 26. 02. 2010 г.          Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар благоволи да отслужи мало повечерие со Акатист во храмот на Пресвета Богородица во Битола.

 

      

 

     

 

 

Известува: Весна Апостоловска