Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Битола (21.02.2010)

На 21.02. 2010 г. , на денот на светиот великомаченик Теодор Стратилат, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар отслужи Воскресна Божествена Литургија во храмот на светиот великомаченик Димитриј во Битола.

 

      

 

     

Известува: Весна Апостоловка