Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Прилеп (20.02.2010)

На 20.02.2009 г. (Тодорова сабота), Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар отслужи Божествена Литургија во храмот на Светото Благовештение во Прилеп.

 

    

 

 

                           

 

Известува: Весна Апостоловка