Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Литургија на Претходноосветени Дарови во Битола (19.02.2010)

На 19.02.2010 г. (Преп. Вукол Смиренски), во првиот петок од светата Четириесетница, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар, во соборниот храм на свети великомаченик Димитриј во Битола отслужи Литургија на Претходноосветени Дарови, во присуство на мноштво верен народ.

            

 

            

 

           

Известува: Весна Апостоловска