Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Битола (14.02.2010)

На 14.02.2010 година, на Прочка, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар отслужи воскресна Божествена Литургија во храмот на Пресвета Богородица во Битола, а Вечерна Богослужба во храмот на свети великомаченик Димитриј во Битола.

 

      

 

     

Известува: Весна Апостоловска