Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Осветување камен-темелник за изградба на Градски пазар во Крушево (08.02.2010)

На 08.02.2010 г., Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски Г. Петар благоволи да освети камен-темелник за изградба на Градски пазар во Крушево.

 

               

 

             

Известува: Весна Апостоловска