Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ресен (09.01.2010)

На 09.01.2010   година, свети архиѓакон и првомаченик Стефан, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор Австралиско-новозеланд­ски г. Петар отслужи празнична Божествена литургија во храмот на свети великомаченик Георгиј во Ресен.

 

Известува: Весна Апостоловска