Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Прес-конференција во Митрополијата во Битола (05.01.2010)

На 05.01.2010 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австалиско-новозеландски г. Петар, во просториите на Светата Митрополија во Битола, одржа прес-конференција и ја произнесе Божикната беседа (посланица) до верните чеда на оваа епархија.

 

 

 

 

 

 

       

Известува: Весна Апостоловска