Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија на празникот на свети Наум во Битола (05.01.2010)

На ден 05.01.2010 година (Преподобен Наум Охридски), Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски Г. Петар, благоволи да отслужи Празнична Божествена Литургија во манастирскиот храм на Св. Наум во Битола.

 

      

Известува: Весна Апостоловска