Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Скопје (08.12.2009)

На 08.12.2009 година, (Св. Климент Охридски Чудотворец) во Соборниот храм на Св. Климент Охридски во Скопје, Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски Г.Г. Стафан, во сослужение со Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски Г. Петар, Митрополитот Повардарски Г. Агатангел, Митрополитот Брегалнички Г. Иларион, Митрополитот Г. Горазд, Епископот Хераклејски Г. Климент, отслужи Света Божествена Литургија.

 

     

 

Известува: Весна Апостоловска