Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во црквата на светите Козма и Дамјан во селото Плетвар (15.11.2009)

На празникот на светите бесребреници Козма и Дамјан, на 14.11.2009 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар, благоволи да отслужи празнична Божествена Литургија во храмот на светите Козма и Дамјан во селото Плетвар.

 

     

 

Известува: Весна Апостоловска