Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија на Митровден во Битола (09.11.2009)

На 08.11.2009 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Г. Петар, благоволи да отслужи Божествена Литургија во соборниот храм на свети великомаченик Димитриј во Битола.

 

          

 

           

Известува: Весна Апостоловска