Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Вечерна богослужба во црквата на свети Димитриј во Битола (09.11.2009)

На ден 07.11.2009 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски Г.Петар, благоволи да отслужи празнична вечерна Богослужба во соборниот храм на свети великомаченик Димитриј во Битола.

 

     

Известува: Весна Апостоловска