Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Осветување на црква на Успение на Пресвета Богородица во с. Суводол (11.10.2009)

На ден 11.10.2009 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски Г. Петар, благоволи да го освети манстирот “Успение на Пресвета Богородица“ во с. Суводол, Крушевско-Демирхисарско Архиерејско Намесништво.

 

        

 

       

 

       

 

      

 

Известува: Весна Апостоловска