Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Осветување на манастирот во с. Леништа, прилепско (29.09.2009)

На ден 26.09.2009 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски Г. Петар, благоволи да го освети манстирот Св. Петка во с. Леништа, Прилепско Архиерејско Наместништво.

 

       

 

        

 

        

 

        

 

 

Известува: Весна Апостоловска