Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Крстовден во Битола (27.09.2009)

На ден 27.09.2009 година (Воздвижение на Чесниот Крст-Крстовден), Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски Г. Петар, благоволи да отслужи Празнична Божествена Литургија во храмот Св. В-мч. Димитриј во Битола.

 

         

 

          

 

Известува: Весна Апостоловска