Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во црквата на свети Пантелејмон во Битола (09.08.2009)

На 09.08.2009 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски Г. Петар, благоволи да отслужи Празнична Божествена Литургија во храмот на Св. Пантелејмон во Битола.

 

      

 

 

 

Известува: Весна Апостоловска