Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Вечерна богослужба во манастирот на свети Георгиј во с. Присад, прилепско (08.08.2009)

На 08.08.2009 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски Г. Петар, благоволи да отслужи Празнична вечерна Богослужба во манастирот Св. Вмч. Георгиј во с. Присад, Прилепско.

 

     

 

Известува: Весна Апостоловска