Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Битола (08.08.2009)

На 08.08.2009 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски Г. Петар, благоволи да отслужи Празнична Божествена Литургија во храмот на Св. Петка во Битола.

 

       

 

 

Известува: Весна Апостоловска