Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Илинден во Крушево (02.08.2009)

На 01.08.2009 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски Г. Петар, благоволи да присуствува на свеченото отварање на 106-та годишнина од Илинденското востание и Крушевската Република во Крушево.

 

       

Известува: Весна Апостоловска