Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Спасовден (29.05.2009)

На 28.05.2009 година (Спасовден), Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландки Г. Петар, благоволи да го освети храмот на светиот великомаченик Георгиј во с. Смилево, крушевско-демирхисарско архиерејско намесништво, во сослужение на повеќе свештеници од епархијата.