Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Осветување на црква во Смолево (11.05.2009)

На ден 09.05.2009 г. (светиот свештеномаченик Василиј епископ Амасијски), Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар, благоволи да го освети манастирот на свети Атанасиј Велики во месноста наречена Смолево.

 

         

 

        

 

        

 

 

Известува: Весна Апостоловска