Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Дрен (прилепско) (24.04.2009)

 

Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар, на ден 25.04.2009 г. благоволи да отслужи вечерна Богослужба во манастирот на свети пророк Илија во селото Дрен (прилепско), а на 26.04.2009 г. отслужи Божествена Литургија во истиот манастир.

 

       

 

      

 

Известува: Весна Апостоловска