Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во манастирот на свети Архангел Михаил во Варош (28.04.2009)

На 24.04.2009 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во манастирската црква на свети Архангел Михаил во Варош, Прилеп.

 

         

Известува: Весна Апостоловска