Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Акатист на Пресвета Богородица во Битола (04.04.2009)

На 03. 04. 2009 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и новозеландски г. Петар, благоволи да отслужи мало повечерие со Акатист во храмот “Пресвета Богородица” во Битола.

 

                  

 

                   

 

Известува: Весна Апстоловска