Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Битола (24.03.2009)

Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар, на 22.03.2009 година, на Крстопоклона недела кога се празнуваат и светите Четириесет маченици во Севастија (Младенци) отслужи Воскресна Василиева Литургија во храмот на светите Четириесет Севастиски Маченици во Битола.

 

 

      

 

       

 

Известува: Весна Апостоловска