Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Митрополитот Брегалнички г. Иларион на патронот на Полицијата (11.11.2008)

На ден 08.11.2008 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, по покана на началникот на СВР – Штип г. Звонко Каширски, присуствуваше на Патронот и Заштитник на Македонската полицијата светиот великомаченик Димитриј како и на свеченото отварање на Прес-ценатарот на СВР – Штип.

 

       

Известува: ѓакон Саше Ристов