Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Помен за Тоше Проески (17.10.2008)

Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар, отслужи Заупокоена Литургија и парастос за починатиот Тодор Проевски, во храмот на Пресвета Богородица во Крушево.

         

 

         

 

Известува: Весна Апостоловска