Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Прес-конференција во Митрополијата во Битола (10.10.2008)

Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар, по повод направената канонска визитација на Австралиско-новозеландската епархија, на ден 10. 10. 2008 г. (петок), свика прес-конференција која се одржа во просториите на Светата Митрополија во Битола.

 

        

Известува: Весна Апостоловска