Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Осветување на камен-темелник на нова општинска зграда во Прилеп (06.08.2008)

На 01.08.2008 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар, благоволи да освети камен темелник за изградба на нова општинска зграда на Локалната самоуправа во центарот на град Прилеп.

 

      

Известува: Весна Апостоловска